Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran görüntüsü nasıl alınır?, Ekran fotoğrafı nasıl çekilir veya ekran resmi nasıl alınır? gibi sorular aklınıza takıldıysa bu videoyu kesinlikle işinize yarayacaktır.

Ekran görüntüsü alma programı: https://tr.link/ekrgr

Merhabalar arkadaşlar bugün hep birlikte ekran görüntüsünün nasıl alınacağını hep birlikte öğreneceğiz.

Ekran fotoğrafı alma işlemi aslında oldukça basit ve kolay bir işlemdir.

Video üzerinden yapacağım adımları sırasıyla uygulayarak bilgisayarınızda ekran görüntüsü alma işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla vakit kaybetmeden ekran resmi alma işlemine göz atalım.

İlk olarak internet tarayıcısı üzerinden google.com adresine gidiyoruz. Arama motoruna “lightshot” yazıyoruz. Hemen ardından önümüze gelen ilk siteye giriş yapıyoruz.

Hemen ardından sitedeki sağ üst bölümde bulunan “Windows için İndir” yazan yeşil butona tıklıyoruz.

Programı indirdirdikten sonra video üzerinde gösterdiğimiz gibi kurup, kurulumun sonundaki ek seçenekleri kapatıyoruz.

Hemen ardından dilediğiniz bir alanın ekran görüntüsünü almak için klavye üzerindeki klavyeden klavyeye farklılık gösteren “Print Screen” veya “PrtScn” tuşuna basıyoruz.

Ekran görüntüsü almak istediğiniz alanı seçtikten hemen sonra “Ctrl+S” tuş kombinasyonu ile veya “Kaydet simgesi” ne basarak seçtiğiniz alanı kaydetme işlemini yapabilirsiniz.

Seçtiğiniz görseli bilgisayar içinde her hangi bir yere kaydedebilirsiniz.

Ayrıca ek olarak; Ekran görüntüsü aldıktan sonra, fotoğraf üzerinde işaretletme, yazı yazma ve bir çok özelliği de program sizlere sunmaktadır.

Evet arkadaşlar ekran görüntüsü alma hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaştım. Eğer videomuz işinize yaradıysa kanalıma abone olup videoyu beğenebilirsiniz. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.